وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد؛

ارتقای مهارت‌آموزی باید تبدیل به شعار ملی شود/ سهم اشتغال روستایی را به ۲۵.۳ درصد در سال ۹۸ افزایش دادیم

  • کد خبر: ۱۴۶۰۲
  • ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
شریعتمداری گفت: مجموعه نظام جمهوری اسلامی به جایگاه مهارت‌آموزی آنگونه که باید نپرداخته است. ما می‌گوییم ارتقای مهارت‌آموزی باید تبدیل به شعار ملی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد شریعتمداری (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در مراسم تودیع و معارفه ریاست جدید سازمان فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: اگر خودمان را با تغییرات و تحولات تکنولوژیک در حوزه سخت‌افزار و نرم‌افزار همراه نکنیم، با مشکل رو به رو خواهیم شد. در این سازمان یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر به صورت به صورت پارت تایم یه خدمت گرفته شده است.

وی افزود: در حالی که فشار نظام سلطه برقرار بود، سعی کردن رشد اقتصادی را به صفر برسانند و تا حدی موفق شدند. نرخ اشتغال کاهش یافت و نارضایتی اجتماعی بیشتر شد.

شریعتمداری با بیان اینکه در دولت آقای خاتمی ۹۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال روستایی صرف شد، گفت: در دولت آقای روحانی ۱.۵ میلیارد تومان برای این مسئله اختصاص یافته است. حدود ۱ میلیون و ۲۲۵ میلیارد آن صرف شده تا پیشرفت فیزیکی طرح‌ها و ایجاد اشتغال محقق شود.

وژیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ما سهم اشتغال روستایی که قبلا سه درصد بود به ۲۵.۳ درصد در سال ۹۸ افزایش دادیم. پایداری اشتغال به مهارت داشتن آن مربوط است. کافی نبودن پایداری اشتغال یک مسئله مهم در این زمینه است. بالا بردن مهارت این شاغلان خیلی اهمیت دارد؛ از این رو نقش سازمان فنی و حرفه‌ای مهم است.

وی افزود: مجموعه نظام جمهوری اسلامی به جایگاه مهارت‌آموزی آنگونه که باید نپرداخته است. ما می‌گوییم ارتقای مهارت‌آموزی باید تبدیل به شعار ملی شود.

او ادامه داد: ایفای نقش ما با دولت‌محوری ممکن نیست. به تازگی کرمانشاه بودم و از کنار سازمان فنی و حرفه‌ای در این شهر رد شدم. بهره‌وری همین سرمایه‌ها در اقتصاد ایران بسیار می‌تواند بخش غیردولتی و دولتی را تجهیز کند. این است که تاکید داریم جنبش مهارت افزایی نیاز به تحرک جدید دارد.

نهضت مهارت افزایی یعنی اشتغال پایدار، جلوگیری از بزه و آسیب‌های اجتماعی. اشتغال پایدار ریشه خیلی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی است و ما باید به بهترین نحو آن را به نتیجه برسانیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: